VALLI Civciv Kafesleri

Civciv yetiştiriciliğine yönelik ekipmanlar, yumurtlamak üzere başka tesislere nakledilecekleri cinsel olgunluğa erişene kadar piliçlerin barınmasına ve büyümesine yönelik, yoğun yetiştiricilik için geliştirilmiş modüler çok katlı kümeslerdir.

Piliç yetiştiriciliğine yönelik ekipmanlar, yumurtlamak üzere başka tesislere nakledilecekleri cinsel olgunluğa erişene kadar piliçlerin barınmasına ve büyümesine yönelik, yoğun yetiştiricilik için geliştirilmiş modüler çok katlı kümeslerdir.
“Baby Belt 10” projesi, yetiştiriciye en üst düzeyde serbesti tanıyacak şekilde mümkün olan tüm kullanma şekilleri ve kombinasyonlara yanıt vermek üzere vücut bulmuştur.
19×19 mm’lik elektrik kaynaklı tel kafesle suluklar ve yüzer platform tüm katlarda standart olarak kaldırılıp indirilebilir.
Bu özelliği sayesinde tüm katlar ayırma işlemi için kullanılabilir.
Keskin noktaların veya kesici kısımların bulunmadığı kayar kapaklar operatörler ile hayvanların güvenliğini korurken işlemleri basitleştirir.
Bu kapaklar kısmi olarak da açılabilir ve talep üzerine yukarıdan inen panjur tipi kapaklar da mevcuttur.
Kümesin önünde piliç yaşına göre ayarlanabilen bir şerit bulunan kayma sisteminin yanı sıra veranda tipi de mevcuttur.
Bu ekipman, hayvanların ilk günden son güne kadar herhangi bir kısıtlama olmaksızın yeme erişmekte tamamen serbest kalmalarını sağlama fikrinden doğmuştur.
Bu sistemin verimi, hayvanların refahından ve ölüm oranının düşük olmasından kolayca anlaşılabilir.